Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Щодо своєчасного оформлення ID-картки.

ЦНАП
13.02.2024

 Нагадуємо громадянам, яким виповнилося 14 років про необхідність обов'язково подбати про своєчасне виготовлення першого паспорта громадянина України у формі ID-картки.

         Для цього Вам необхідно подати заяву та відповідні документи до підрозділу ДМС, центру обслуговування «Паспортний сервіс» або в ЦНАП:

  • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;
  • паспорт громадянина України одного з батьків. У разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;
  • РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності);
  • витяг з реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання.

        Звертаємо увагу, що для осіб, які досягли 14-річного віку та отримують паспорт громадянина України вперше, адміністративний збір не сплачується.

          Окрім того, якщо у вас немає ідентифікаційного коду, ви можете скористатися безкоштовною комплексною послугою ID-14 та оформити паспорта разом з присвоєнням реєстраційного номера облікової картки платника податків - це дійсно зручно і швидко!

         Також можна отримати послугу одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта. За одночасне оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон адміністративний збір справляється у порядку та розмірах, визначених законодавством для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяв-анкет для їх отримання або не пізніше ніж через 10 робочих днів та сім робочих днів з дня оформлення заяв-анкет для їх термінового отримання відповідно.

         Наприклад з початку повномасштабної війни 28-річна Сєлєна разом зі своїми двома маленькими дітьми переїхали із Донецької області до Черкаської. Розпочинати нове життя на новому місці ускладнювали не тільки обставини, а й відсутність паспорта. Як виявилося, документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство, жінка ще не отримувала. За допомогою в оформленні ID-картки Сєлєна звернулася до фахівців Черкаського відділу Центрально-південного міжрегіонального управління ДМС, які перевірили належність особи до громадянства України та провели процедуру встановлення особи. Хоча це була задача із зірочкою. Для встановлення батьківства та підтвердження громадянства Сєлєни було проведено судову молекулярно-генетичну експертизу на батьківство (ДНК). У цьому заявниці допомогла адвокат Благодійного фонду «Право на захист» Олена Сібільова. Процедуру встановлення особи Сєлєни міграційники провели у режимі відеоконференцзв’язку, оскільки її батько, який здійснював упізнання, нині служить у ЗСУ та перебуває за межами Черкаської області.

          У найближчих планах жінки, яка у 28 років отримала перший паспорт, впорядкування документів своїм дітям та налагодження життя. Каже, що з                ID-карткою для цього є більше можливостей. (детальніше на сайті ДМС https://dmsu.gov.ua/news/region/15804.html ).

          Додатково нагадуємо, запис до електронної черги Черкаського відділу ЦПМ ДМС можна здійснити трьома способами:

  1. через термінал у підрозділі міграційної служби;
  2. через термінал у підрозділі міграційної служби, отримавши талон у поточну чергу протягом дня;
  3. через онлайн-сервіс «Електронна черга» на сайті ДМС → https://dmsu.gov.ua/services/online.html

 

Інформує Черкаський відділ ЦПМУ ДМС

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше