Профілактика залучення учнівської молоді селища Ірдинь до небезпечних субкультур
Профілактика залучення учнівської молоді селища Ірдинь до небезпечних субкультур
Діти, підлітки, молодь – найбільш вразлива категорія населення нашої держави сьогодні, оскільки потребує постійного супроводу, уваги та підтримки з боку дорослих. З метою запобігання виникнення негативних явищ в дитячому середовищі 14 березня цього року в Ірдинському ліцеї, за підтримки директора Лесі Зборовської, відбулася зустріч з головами класних батьківських комітетів та класними керівниками щодо профілактики залучення учнівської молоді селища Ірдинь до небезпечних субкультур. В заході взяли участь Білозірський сільський голова Володимир Міцук, староста селища Ірдинь Олександр Максимов, поліцейський офіцер громади Сергій Брик, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Білозірської громади Сергій Ярославський та начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді спорту виконавчого комітету Білозірської сільської ради Наталія Валантирець.
Розпочинаючи роботу круглого столу Володимир Міцук акцентував увагу на ряд важливих питань сьогодення, а саме що стосується використання коштів сільського бюджету на потреби освітньої галузі, про поведінку дітей та молоді в громадських місцях та про участь жителів громади у суспільно-політичному житті селища під час воєнного стану. Анонсував зустріч з більш ширшим колом жителів селища Ірдинь з метою розлого викладу звіту про роботу Білозірської сільської ради за минулий рік.
Про основне питання зустрічі щодо профілактики залучення учнівської молоді до небезпечних субкультур доповів спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Білозірської громади Сергій Ярославський, який відмітив що однією з причин того, чому неповнолітні стали жертвами провокацій, є гостра реакція підлітків на події сьогодення, необхідність виливу негативних емоцій. Під час збройного конфлікту їхня емоційна нестабільність зростає в рази. Оскільки підлітки мають недостатній життєвий досвід і не завжди здатні виважено аналізувати події, ворог запускає небезпечні течії, орієнтуючись на емоційно нестабільну незрілу аудиторію. Однією з таких течій є «Редан» - це новий напрямок молодіжної субкультури, яка виступає за свободу вибору індивідуального стилю та засуджує насильство з боку інших рухів. Наголосив на необхідності доводити до відома дітей, що люди, які їм пропонують протиправні дії, мають на меті зашкодити всій нашій державі в цілому, ослабити її через підлітків та молодь.
Поліцейський офіцер, громади Сергій Брик доповів про цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність та покарання, яке може виникнути в разі скоєння неповнолітніми протиправних дій, ознайомив присутніх з особливостями поведінки дітей учасників ПВК «Редан», та закликав дорослих приділяти увагу дітям, постійно роз’яснювати правила поведінки та уберегти від невиправданих вчинків.
З порадами безпосередньо для батьків виступила Наталія Валантирець, яка відмітила, що деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина може піддаватись чужому впливу через мережу Інтернет, навела приклад алгоритму конкретних дій що ж робити батькам, у цій ситуації. Наголосила на тому, що в зону ризику потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється. Вкотре закликала батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх коло спілкування, поведінку, способи проведення дозвілля. Наголосила на встановленні на гаджети дітей програму «Батьківський контроль».
За підсумками зустрічі було рекомендовано проводити заняття на теми, які частково чи опосередковано пов’язані з діяльністю агресивних субкультур. Сприяти організації конструктивного проведення дозвілля, спрямувати вільний час підлітків на реалізацію національно-патріотичних проектів, соціальної активності, акцій на допомогу ровесникам, молодшим чи старшим людям, які потребують підтримки.