Нові освітні послуги у Білозірській ТГ
Реалізовуючи проєкт «Надзвичайне реагування на підтримку дітей, постраждалих від збройних конфліктів, шляхом грошових переказів територіальним громадам, які включені до Ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді» для підтримки нагальних потреб сімей з дітьми», який реалізовувався Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом з Асоціацією міст України та комунальним закладом «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області» на базі КНП «Центру ПМСД» Білозірської сільської ради було облаштовано кабінет логопеда. Це дало можливість для розвитку нових освітніх послуг у Білозірській територіальній громаді.
На даний час у громаді значно зросла кількість дітей, що мають порушення мовлення. У свою чергу мовленнєві порушення гальмують процес оволодіння усним та писемним мовленням. Тому важливо якнайшвидше діагностувати та розпочати корекційний процес, щоб до початку шкільного навчання проблема порушення мовлення зникла.
Через комплексний підхід до подолання мовленнєвих порушень та до їх профілактики фахівці комунальної установи «Інклюзивно ресурсного центру» Тернівської сільської ради враховують особливості мовленнєвого розвитку кожної дитини, складають індивідуальну програму розвитку дитини та її мовлення, а також проводять різноманітні та завжди цікаві заняття.
«Дуже приємно, що громада дбає про розвиток наших дітей, забезпечує такою важливою послугою – як послуга логопеда, – хвалиться мама чотирирічного Юрчика. – Ми отримуємо послугу логопеда у місті, що деколи буває незручно, оскільки ще маю однорічну донечку, яка завжди зі мною. Моє завдання, як мами, вчасно зреагувати та прикласти максимум зусиль та терпіння, щоб допомогти своїй дитині. Щирі слова вдячності всім причетним до впровадження даного проєкту».
«Відвідавши перше пробне заняття, що організовував Центр надання соціальних послуг, у приміщенні лікарні, ми стали постійними отримувачами логопедичних послуг. Дуже цікава і насичена програма, яка цікава сину. Дитина ходить на заняття із превеликим задоволенням. Гарне відношення спеціалістів до дітей і результат є, навіть з перших занять. Коли дізналися, що послуги можемо отримувати в громаді, на місці – зраділи, адже це є економія часу, що витрачається на дорогу, та відповідно додаткових витрат із сімейного бюджету. Ми й надалі будемо відвідувати заняття, бо знаю, якщо не скорегувати незначні дефекти, надалі вони будуть лише посилюватися,» – говорить Тетяна.
Проєкт впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціацією міст України за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).