Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) продовжує допомагати громадам учасницям Ініціативи.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) продовжує допомагати громадам учасницям Ініціативи.
Білозірська територіальна громада продовжує працювати над отриманням грошового переказу від Асоціації міст України (АМУ) партнера Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в розмірі, що не перевищує 50 000 дол. США у гривневому еквіваленті за курсом ООН станом на дату перерахування, для надання допомоги сім’ям з дітьми, які проживають у громаді та є особливо вразливими до наслідків війни, та внутрішньо переміщеним особам.
Одинадцятого липня 2022 року між Комунальним закладом «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області», що діє в інтересах Білозірської територіальної громади та Всеукраїнською Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» підписано «Договір про надання цільової пожертви в рамках реалізації проекту «Надзвичайне реагування на підтримку дітей, постраждалих від збройних конфліктів, шляхом грошових переказів муніципалітетам, які включені до Ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді» для підтримки нагальних потреб сімей з дітьми». Найближчим часом очікуємо перерахунку коштів на реалізацію даного проекту.
Довідково: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ) запустив програму прямої грошової допомоги для вирішення надзвичайних потреб, захисту та підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни на місцевому рівні. Українські міста та громади, які беруть участь в ініціативі «Громада, дружня до дітей та молоді», отримують по 50 тис. доларів США на свої місцеві програми реагування на підтримку сімей з дітьми, які постраждали від війни. За даними ЮНІСЕФ, понад п'ять мільйонів дітей потребують гуманітарної допомоги через триваючу війну. Сотні шкіл, лікарень, дитсадків та закладів соціального захисту були зруйновані, а мільйони українців були змушені залишити свої домівки, втратили роботу або опинилися за межею бідності. Ця програма ЮНІСЕФ посилить зусилля муніципалітетів у вирішенні гуманітарних і соціальних проблем місцевих жителів, зокрема сімей з дітьми. Муніципалітети спрямовуватимуть кошти на медичні, освітні та соціальні потреби, які визнані пріоритетними. Наприклад, громади закупають продуктові та гігієнічні набори для соціально незахищених сімей, а також обладнання, щоб надати дітям із соціально незахищених сімей доступ до дистанційної освіти та покращують умови проживання внутрішньо переміщених сімей з дітьми шляхом закупівлі обладнання для лікарень та ресурсних центрів.